آیا شما سوالی دارید ؟

لطفا سوالات زیر را بخوانید و اگر پاسخ خود را پیدا نکردید، سؤال خود را ارسال فرمایید، ما در اسرع وقت به شما پاسخ خواهیم داد.

سوالات متداول

پرینت سه بعدی چیست؟

شامل مجموعه‌ای از فرآیندها است که مواد به‌صورت کنترل‌شده‌ای به یکدیگر پیوند داده می‌شود تا یک شی سه‌بعدی ساخته شود. معمولاً این کار به‌صورت لایه‌لایه انجام می‌شود. در تعریفی دیگر، چاپ سه‌بعدی هر فرایندی را گویند که در آن با قرارگیریِ پی‌درپیِ لایه‌هایی به روی یکدیگر، در یک سطح‌مقطع دوبعدی، اشیائی سه‌بعدی ساخته می‌شود.

کاربرد پرینتر سه بعدی چیست؟

با توجه به کاربردهای فراوان پرینت سه بعدی در صنعت قطعه سازی و افزایش مزیت‌های این روش، از جمله باصرفه بودن آن در مقایسه با سایر روش‌های نمونه سازی سه بعدی سنتی در طی مراحل طراحی محصول، می‌توان با شبیه سازی و تست نمونه‌های تولیدی همه جوانب را مانند کارکرد صحیح ، بررسی زیبایی محصول، ارگونومی ، نظر سنجی، امکان‌سنجی تولید انبوه و بازاریابی مورد بررسی قرار داد و در نهایت به رفع اشکالات احتمالی پرداخت و سپس با بهینه‌سازی آن برای ساخت انبوه قالب‌ اقدام نمود. تمامی محصولات و کالاهایی که به‌طور مداوم در جهت کمک به انسان‌ها برای زندگی بهتر، ابداع و تولید شده‌اند، در ابتدا، صرفاً ایده‌هایی ذهنی بوده‌اند که به مرور توسط افراد مختلف وارد مرحله عمل شده و به تولید انبوه رسیده‌اند تا پاسخگوی جوامع امروزی باشند.

قیمت مواد مصرفی چگونه است؟

قیمت مواد مصرفی بسته به جنس، مقدار، برند و خواص مکانیکی آن متفاوت است.

هزینه خدمات پرینت سه بعدی چگونه محاسبه می گردد؟

محاسبه هزینه خدمات پرینت سه بعدی بر اساس چند پارامتر محاسبه میگردد که میتوان به میزان رزین مصرفی، نوع رزین  مورد استفاده، چگالی و میزان دقتی که جسم چاپ سه بعدی می گردد. دقت پرینت سه بعدی به این دلیل جزو موارد دخیل در هزینه پرینت سه بعدی می باشد چون هر چه دقت پرینت بیشتر باشد مدت زمان پرینت سه بعدی بیشتر خواهد بود. برای اعلام دقیق قیمت باید فایل سه بعدی مورد بررسی قرار گیرد.

آیا برای استفاده از پرینتر سه بعدی نیاز یادگیری نرم‌افزار خاصی است؟

اپراتور پرینتر سه بعدی باید با نحوه‌ی کار با نرم‌افزار اسلایسر پرینتر خودش آشنا باشد. نرم‌افزار اسلایسر، یک واسط بین نرم‌افزار طراحی سه بعدی و پرینتر سه بعدی است. معمولاً کمپانی‌های بزرگ تولیدکننده‌ی پرینتر سه بعدی، اسلایسرهای اختصاصی خودشان را تولید می‌کنند. به همین دلیل صدها نرم‌افزار اسلایسر وجود دارد که اغلب آن‌ها رایگان و منبع-باز هستند. اغلب نرم‌افزارهای اسلایسر، رابط کاربری بسیار ساده‌ای دارند و با صرف زمانی کمتر از ۳۰ دقیقه قابل یادگیری هستند

مشخصه‌ها و نکاتی که باید در خرید پرینتر سه بعدی به آن‌ها توجه کنیم چیست؟

تکنولوژی پرینتر سه بعدی، محدوده‌ی قیمت پرینتر سه بعدی، مواد مصرفی پرینتر سه بعدی، کاربرد پرینتر سه بعدی(صنعتی، خانگی، آموزشی و غیره)، حداکثر ابعاد قطعه‌ی تولید شده توسط پرینتر سه بعدی، ایمنی پرینتر سه بعدی، کیفیت ساخت پرینتر سه بعدی، رزولوشن پرینتر سه بعدی، کیفیت بدنه و اجزای پرینتر سه بعدی، خدمات پس از فروش، مقاومت قطعات پرینت سه بعدی شده، سرعت پرینت سه بعدی از جمله مواردی است که باید هنگام خرید پرینتر سه بعدی مورد توجه قرار گیرد.

کدام اسکنر داخل دهانی برای خرید مناسب تر است ؟

به نوع کار شما و ساپورتی که آن سیستم می تواند برای شما داشته باشد بستگی دارد . مثلا لمینت نیاز به cad مناسب و سیستم cam سریع دارد که در یک جلسه بتوان انجام داد

برای ساخت قالب دندون از پرینتر های سه بعدی استفاده میشه؟ چقدر طول میکشه

از پرینترهای سه بعدی بیشتر برای ساخت سرجیکال گاید یا همون راهنمای جراحی و ساخت روکشهای موقت استفاده میشه برای قالب هم در بعضی مواقع استفاده میشه

برای بریج دندانی هم از این پرینتر ها کمک می گیرین؟

با فناوری دیجیتال روکش ها کاملا منطبق با فرم فک و دندان های شما ساخته میشود

از ما بپرسید